Роман Абрамович, Ксенія Раппопорт, Інгеборга Дапкунайте і інші на прем'єрі фільму "Анна Франк. Паралельні історії"
Опубликованно 06.03.2020 03:20
Софія Капкова і Ксенія Раппопорт
Вчора в столичному кінотеатрі "Жовтень" відбулася прем'єра документального фільму "Анна Франк. Паралельні історії" (#AnneFrank. Parallel Stories), режисерами якого виступили Сабіна Феделе і Ганна Миготто. Першими картину оцінили Роман Абрамович, Софія Капкова, Ксенія Раппопорт, Інгеборга Дапкунайте, Максим Віторган, Ксенія Соловйова та багато інших.
1/13 Софія Капкова
2/13 Сергій Капков і Інгеборга Дапкунайте
3/13 Світлана Устинова
4/13 Соловйова Ксенія
5/13 Тетяна Долматовская
6/13 Катя Федорова
7/13 Інгеборга Дапкунайте і Олена Вольцингер
8/13 Ілля Бачурін
9/13 Денис Катаєв
10/13 Давид Давидович та Ірина Вольська
11/13 Антон Желнов
12/13 Олександр Роднянський і Софія Капкова
13/13 Оксана Бондаренко
Переглянути всі
Перед початком показу фільму на сцену вийшли засновник ЦДК Софія Капкова, директор Єврейського музею та центру толерантності Олександр Борода і актриса Ксенія Раппопорт. Ксенія прочитала уривок з щоденника Анни Франк — єврейської дівчинки родом з Німеччини, яка після приходу до влади Адольфа Гітлера була змушена разом з сім'єю ховатися в Нідерландах, а потім була схоплена і відправили в Освенцім, де померла від тифу. Через деякий час були знайдені щоденники Анни, що викривають нацизм (вони були переведені на багато мов світу), а вона сама стала символом голокосту.
Софія Капкова, у свою чергу, звернулася до всіх присутніх з вітальним словом. У ньому вона зазначила, що історія, розказана у фільмі, не втрачає актуальності і сьогодні:
Мені здається, що цей фільм об'єднує людей. Я впевнена, що "пам'ять" і "подяку" — це дві надздібності, які відрізняють нас, людей. І якщо ми частіше будемо нагадувати собі, що насильство, цькування — навіть в соціальних мережах, — ненависть, а вже тим більше геноцид — це страшно, то наше завтра буде краще, ніж вчора.
Роман Абрамович і Олександр Борода
Ксенія Раппопорт і Софія Капкова
Документальний фільм, знятий до 75-ї річниці з дня закінчення голокосту, розділений на три сюжетні лінії. У першій британська актриса Хелен Міррен зачитує уривки з щоденника Анни Франк в точно відтвореному інтер'єрі притулку сім'ї єврейської дівчинки в Амстердамі, де вони всі разом ховалися від нацистського терору. У другій частині глядачів знайомлять зі страшними спогадами з дитинства п'яти жінок, які пережили голокост. У фінальній частині молода сучасна дівчина досліджує історію життя Франк і намагається представити трагедію в контексті нашого часу.
У російський прокат фільм виходить 6 лютого. Картину також можна буде пізніше оцінити в онлайн-кінотеатрі Nonfiction.film.
Сергій Капков і Інгеборга Дапкунайте
Максим Віторган
Поліна Юмашева і Софія Капкова
Категория: Интернет