Архіви "Кінотавра": Оксана Акіньшина, Равшана Куркова, Дарина Мороз та інші дивилися кіно і запалювали під Шнурова


Опубликованно 23.06.2020 07:51

Архіви

Оксана Акіньшина

Сьогодні, 7 червня, в Сочі міг би традиційно стартувати черговий "Кінотавр" — одне з головних світських і кіноподій літа. На жаль, епідемія коронавіруса внесла свої корективи, і організатори фестивалю прийняли відповідальне рішення перенести огляд і церемонію на осінь. Втім, це не заважає нам віддатися ностальгії і хоча б подумки провести ці літні дні на узбережжі. Цим матеріалом ми відкриваємо тиждень кіно на "Пліткарі": проведемо ревізію нашого фотоархіву, порівняємо вбрання наших зірок, поговоримо з учасниками і творцями, згадаємо забавні історії, світські казуси і гучні перемоги.

Отже, наша подорож почнеться з 2008 року. Тоді, до речі, "Кінотавр" теж відкривався 7 червня. З тих пір змінилося буквально все, але тим занимательнее наш порівняльний аналіз.

Досить подивитися на пари, які крокують під ручку по килимовій доріжці. Равшана Куркова та Артем Ткаченко, який в той рік був членом журі, Світлана і Федір Бондарчук, Анастасія Макєєва та Олексій Макаров, Ольга Орлова і Ренат Давлетьяров, Данило Козловський і Уршула Малка — всі ці відносини вже історія.

Є що згадати не тільки зі світських хронік, але і власне зі світу кіно. Зіркою тієї епохи, безумовно, можна назвати Валерію Гай Германику, чий талант вперше отримав високе професійне визнання саме на "Кінотаврі". У 2005 році її короткометражний документальний фільм "Дівчата" отримав приз на фестивалі.

У 2008 році Валерія повернулася в Сочі вже в статусі лауреатки Каннського кінофестивалю (її картина "Всі помруть, а я залишуся" була удостоєна спеціального призу конкурсу "Золота камера" за кращий дебютний повнометражний фільм) і... молодої мами — в березні того року вона народила дочку Октавію. Ну а широкого глядача в 2008 році чекала ще одна яскрава прем'єра — фільм Валерія Тодоровського "Стиляги". На одну з вечірок виконавці головних ролей на чолі з Оксаною Акіньшиною прийшли в образі своїх героїв і показали, як треба запалювати в стилі 50-х!

Головний приз фестивалю за кращий фільм у тому році дістався картині режисера-дебютанта Бакура Бакурадзе "Шультес". Фільм отримав гарну критику, а Павло Чухрай порівняв деякі прийоми автора зі стилістикою Андрія Тарковського. Сьогодні Бакурадзе зосереджений більше на продюсерської і викладацької діяльності. Остання режисерська робота в його фільмографії датується 2015 роком.

Церемонія відкриття

Концерти: "Ленінград", Глюкоза, "Стиляги" і всі-всі-всі

Морський вечір

Церемонія закриття



Категория: Интернет


Спонсор

Спонсор

Спонсор

Тут ваша реклама